Bu Kez Değişim Programından Gelen Bir Galaxy Note 7 Alev Aldı

Bu Kez Değişim Programından Gelen Bir Galaxy Note 7 Alev Aldı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kentucky eyaleti Louisville Havalimanı'nda mobil gündemi sarsacak bir olay yaşandı. Samsung'un hatalı ve patlayan Galaxy Note 7'leri değiştirme programı sonucu alınan yeni bir Galaxy Note 7 de alev aldı.

Bugüne kadar onlarca Samsung Galaxy Note 7'nin alev alma ve patlama haberlerini sizlerle paylaşmıştık. Fakat Samsung'un değişim programı sonucu verilen bir Galaxy Note 7'nin uçakta alev alması haberinin gündeme bomba gibi düşeceği şüphesiz. Louisville Havalimanı'ndan Baltimore'a gidecek olan 994 sayılı uçuşun gerçekleşmesine sayılı dakikalar kala bir kullanıcının Samsung tarafından değiştirilmiş Galaxy Note 7'si kapalı konumda olmasına rağmen aşırı ısınma sonucu alev aldığı belirtiliyor.

Uçakta oluşan dumandan dolayı 75 yolcunun acilen dışarıya sevk edildiği ve kimsenin bu olayda yaralanmadığı de açıklandı. Telefonun kullanıcısı ise 21 Eylül tarihinde bir AT&T adlı bilişim firmasından hatalı Galaxy Note 7'sini değiştirdiğini doğruluyor. Ayrıca telefonun alev alması esnasında kullanıcı Galaxy Note 7'sini cebinde ve kapalı konumda tuttuğunu söylüyor.

Samsung yetkilileri ise olaya karışan Galaxy Note 7'nin değiştirilmiş olup olmadığını cihaz kendilerine teslim edilmeden bilemeyeceklerini ve durumla ilgili bir açıklama yapamayacaklarını belirtiyorlar. Eğer siz de Galaxy Note 7 sahibiyseniz ve telefonunuzu hala değiştirmediyseniz acilen yetkili Samsung bayilerine giderek değişim başvurusunda bulunun. 

Samsung Galaxy Note 7’nin Patlama Olasılığını Nasıl Anlarsınız?

Samsung Türkiye'den Galaxy Note 7 Kullanıcılarına Önemli Bir Duyuru Geldi

Galaxy Note 7 Yeniden Raflara Yerleşti ve Satışa Sunuldu

YORUMLAR