Bu Oyunu Korsan Oynayanlar Asansörde Sıkışıp Kalıyor!

Croteam geliştirdiği hınzır korsan koruma yöntemiyle dikkatleri üzerine çekiyor

Bu Oyunu Korsan Oynayanlar Asansörde Sıkışıp Kalıyor!

Eğer bu oyunu korsan yollarla indirip oynamayı düşünüyorsanız bir kere daha düşünmeniz gerekebilir. Serious Sam 3 gibi oyunların yaratıcısı Croteam tarafından geliştirilen The Talos Principle adlı oyunda oldukça ilginç bir korsan koruma yöntemi kullanılmış. Bilim kurgu tabanlı bir macera oyunu olan The Talos Principle'ın korsan versiyonunu oynamak isteyen oyuncular oyunun belli bir yerine geldiklerinde bir asansörde kapalı kalıyorlar ve ne yaparlarsa yapsınlar dışarı çıkamıyorlar.

Aslında bu hınzır korsan koruma yöntemi oyunun geliştiricisi Croteam için bir ilk değil. Çünkü daha önceden bu firma Serious Sam 3'te de benzer bir korsan koruma yöntemi kullanmıştı. Serious Sam 3'ün korsan versiyonunu oynayan oyuncular oyunun belli bir yerinde dev bir akreple karşılaşmaktaydı. Bu akrep ölümsüzdü ve oyuncuların peşini nereye giderlerse gitsinler bırakmamaktaydı. İşte Croteam yine oyunun korsan versiyonununda ilerlemeyi imkansız kılan bir hileyle karşımızda.

Bu korsan koruma yönteminin komik yönü bazı oyuncuların bu durumu bir oyun hatası sanıp Steam üzerinde yorum olarak paylaşması ve yardım talep etmesi. Croteam, bu yaratıcı korsan koruma yöntemiyle takdiri haketmekte. The Talos Principle'ı satın alarak oyunu kesintiye uğramadan oynamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

COD:Advanced Warfare, Xbox 360’dan Xbox One’a Bedava Yükselecek

YORUMLAR