Bu Sefer Google'ın CEO'su Sundar Pichai Hacklendi

Bu Sefer Google'ın CEO'su Sundar Pichai Hacklendi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin CEO'larının hesapları birer birer hacklenmeye başladı. Facebook, Twitter derken bu sefer Google'ın CEO'sun Sundar Pichai!nin Quora hesabı hacklendi.

Kullanıcılar tarafından sorulan sorulara yanıt verme hizmetini sunan Quora, Google'ın CEO'sunun da içerisinde bulunduğu şirketlerin üst düzey yöneticilerini içerisinde barındırıyordu. Dün gece itibariyle gelen bir haber ile Google'ın CEO'su Sundar Pichai'nin Quora hesabının hacklendiği bildirildi. Sundar Pichai'yi hackleyenlerin Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'i hackleyen hacker grubu ile aynı grup olduğu tahmin ediliyor.

Yapılan hackin Quora hizmetindeki bir güvenlik açığından dolayı kaynaklanmış olabileceği ihtimallari üzerinde duruluyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde çalınan Linkedin hesaplarında yer alan bilgilerden yararlanarak Pichai'nin hesabının hacklenmiş olabileceği de söylenirken, Quora cephesinden yapılan açıklamalarda da sorunun kendilerinden dolayı kaynaklanmadığı da söyleniyor. Sundar Pichai tarafından da resmi bir açıklama yapılmamış olması "dünya devlerinin hesaplarında güvenlik açığı mı var?" sorusunu akıllara getiriyor.

Yapılan hack olayı kimse tarafından üstlenilmedi ancak ortada çok fazla ihtimal var. Bakalım ilerleyen günlerde hangi teknoloji devinin hesabı hacklenecek. Merakla bekliyoruz.

Google Phone 2016'nın Sonuna Doğru Gelebilir

Huawei Android'den Ayrılacağına Dair İddialara Cevap Verdi


YORUMLAR