Bu Sefer Samsung Galaxy J5 Alev Alarak Patladı

Bu Sefer Samsung Galaxy J5 Alev Alarak Patladı

Samsung'un patlama fiyaskoları bir türlü dinmek bilmiyor. Şimdi de Samsung'un orta sınıfa hitap eden Samsung Galaxy J5 cihazı önce alev aldı sonra patladı.

Samsung'un Galaxy Note 7'lerle başlayan patlama macerası, dur durak bilmiyor. Sürekli olarak farklı cihazlarından patlama haberleri alan Samsung'un şimdi de Galaxy J5 telefonu patladı. Fransa'da gerçekleşen olayda kullanım sırasında olan bir J5, aşırı ısınmadan dolayı önce alev aldı ve daha sonrasında da patladı. 

The Associated Press tarafından yayınlanan habere göre Fransa'da yaşayan Lamya Bouyirdane isimli Galaxy J5 kullanıcısı oynaması için telefonu çocuğuna vermiş. Telefonu geri aldığında aşırı ısındığını fark eden Bauyirdane, telefonda hafif bir "şişme" olduğunu fark etmiş. Daha sonra cihazdan siyah dumanlar çıktığını da gören Bouyirdane, Galaxy J5'i yere fırlatmış ve o anda telefon patlamış. Kısa süreli panik ortamı yaratan bu olaydan sonra Lamya Bouyirdane Samsung'u dava edeceğini açıkladı. Ayrıca Bouyirdane J5'i yetkili bir Samsung satıcısından değil teknoloji mağazasından indirim ile aldığını söylüyor. 

Öte yandan Samsung'un patlama vakalarının artış göstermesi diğer markaların işine yarıyor ve kullanıcılar Samsung yerine başka telefonları tercih etmeye başlıyor. Ayrıca Nokia'nın yakında sahalara geri dönmesi de Samsung'u derinden etkileyeceğe benziyor.

Samsung, S7 Kullanıcılarını Cezbetmek İçin Galaxy S8’in Ekranını Büyütüyor

Samsung'a Polis Baskını ve Yolsuzluk Şoku

YORUMLAR