Bu Sefer de Paylaşım Platformu GitHub Engellendi!

Bu Sefer de Paylaşım Platformu GitHub Engellendi!

Dün akşam saatlerinde başlayan internet sansürü Dropbox ve Google Drive'ın ardından şimdi de GitHub'a yansıtıldı. BTK tarafından kapatılan servislere bir yenisinin daha eklenip eklenmeyeceği merak ediliyor.

Geliştiriciler arasında popüler olarak kullanılan sosyal kod ve dosya paylaşım platformu GitHub, bugün öğlen saatlerinde erişime kapatıldı. RedHack'in ele geçirdiği mail hesaplarının yayınlanmasını önlemek isteyen BTK, birer birer paylaşım platformlarını engellemeye başladı. Dün gece geç saatlerde Dropbox ile başlayan sansür Google Drive ve OneDrive ile devam etmişti. Bugün öğlen saatlerinde de GitHub'u kapatan BTK'nın sıradaki hedefi merakla bekleniyor.

Dünyaca ünlü popüler hack grubu olan ve Türkiye'de de faliyet gösteren RedHack'in resmi Twitter adresinden Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın mail hesaplarını yayınlama duyurusuyla başlayan sansürler tam gaz devam ediyor. Berat Albayrak'a ait 20 GB mail hesabını ele geçiren RedHack, bu mailleri ortaya çıkarmaya başladı. Maillerde yer alan dökümanların yayınlanmasının önüne geçmek isteyen BTK ise dosya paylaşım platformu olarak hizmet veren servisleri birer birer kapatmaya başladı. Türkiye üzerinden girişlere kapatılan servislere girmek için VPN kullanmak gerekiyor. Engellerin ne zaman açılacağına dair henüz açıklama yapılmadı.

Dropbox ve Google Drive'a Erişim Engellendi!

Redhack Sözcü'nün İnternet Sitesini Hackleyerek, Kendi Haberini Yayınladı

YORUMLAR