Bu Şirin Ayıcık Çocuklara Bakıcılık Yapmaya Hazır

Bu Şirin Ayıcık Çocuklara Bakıcılık Yapmaya Hazır

Teddy The Guardian (Koruyucu Teddy) 400 bin dolarlık yatırım aldı ve evlere girmeye hazır. Çocuklu ailelerin yardımına koşacak olan Teddy, şimdiye kadar tasarlanmış en şirin ve akıllı pelüş oyuncak olacak. 

CES 2015'te tanıtılan Teddy the Guardian, çocukların sağlık durumlarını eş zamanlı olarak kontrol edebilen sistemleri bünyesinde barındıran bir ürün. Çocukların yaşam değerlerini, kan basınçlarını, kalp atışlarını, vücut ısılarını yumuşak pençelerinde bulunan sensörler yardımıyla ölçebiliyor. 

Tamamen el yapımı üretilen Teddy the Guardian, 499 dolardan satılıyor. Zagreb’de bulunan üreticiler Teddy’i hastaneler de bağış olarak hediye de ediyorlar. Josipa Majic ve Ana Burica Londra’da Teddy için 400 bin dolarlık bir yatırım almayı başardılar. İki ortak yatırımın bedelini yüksek tutmamayı tercih ettiklerini, perakende ve toptan satışlardan gelecek nakit akışını da ürünü daha geliştirmek için kullanacaklarını açıkladılar. 

Bir uygulama yardımıyla akıllı telefonlardan kontrolü yapılabilen Teddy the Guardian, oyuncak çocuğun etrafında olduğu sürece sağlık değerlerinin takip ve ölçümünü rahatlıkla yapabiliyor. CES 2015 Fuarı'nda da görünen Teddy, 2015 yılında ebeveynlerin en çok tercih edeceği pelüş ayı olma yolunda hızla ilerleyeceğe benziyor. 

CES 2015'te Bu Sene Neler Oldu, Hepsi Geniş Yazı Dizimizde!

YORUMLAR