Bu Telefon 2 Metreden El Hareketlerini Algılıyor

Bu Telefon 2 Metreden El Hareketlerini Algılıyor

Bir telefonun el hareketlerini algılaması için mutlaka bir kameraya ihtiyacı yok. Bunu ses dalgalarıyla da yapabilir. Elliptic Labs şimdi böyle bir yazılım üzerinde çalışıyor.

Ultrason sensörlerle çalışan cihazlar günlük yaşamımıza henüz girmediler. Ancak tıp ve askeri alanda faydalanılan bu cihazların, pratik şekillerde günlük yaşamımıza girmesi için çalışan çeşitli kuruluşlar var. Elliptic Labs’da bunlardan biri.

Elliptic Labs akıllı telefonları elimize almadan da çeşitli işlevleri yerine getirebilmeleri için sistemler tasarlıyor. Akıllı telefonların el hareketleriyle uzaktan açılabilmeleri için çalışıyor. Belli uygulamaları çalıştırabilmeleri için el hareketlerini ultrasonik dalgalarla taraması temeline oturtulmuş bu sistem, henüz hiçbir akıllı cihazda yok ancak bu olamayacağı manasına da gelmiyor.

Telefonun ekranını göremeyeceğiniz bir mesafeden telefona bir şeyler yaptırmak oldukça zor, ancak ultrasonik ses dalgaları her yere ulaşabildikleri için imkansız değil. Elliptic Labs, 2 metre mesafeden selfie ve grup fotoğrafları çekmek için bu tür sistemlerin rahatça kullanılabileceğini düşünmüş. Bunun için de bir yazılım geliştirmiş. Ancak şu anda hiçbir telefon tarafından desteklenmiyor. 

Ses Dalgalarıyla Yangın Söndürdüler

Wi-Fi Bağlantılı Sentetik - Biyonik Göz Mucizeler Yaratacak

Dağ Bisikletinin Elektrikli Olanı: Trefecta DRT

YORUMLAR