Bu Telefonlar Artık WhatsApp Kullanamayacak

Dünyanın en popüler mesajlaşma ağı olan WhatsApp aldığı yeni güncelleme kapsamında, bazı işletim sistemlerine destek vermeyi bırakıyor. Eski sistemlerde artık kullanılması mümkün olmayan program, bu cihazlara güncelleme vermeyecek.

Sosyal medya devi Facebook tarafından kontrol edilen WhatsApp bu sefer bazı kullanıcılarını üzmüş durumda. Birkaç gün içerisinde gelecek güncelleme kapsamında iOS 7 ve daha eski versiyonlarına destek sağlamayacak. Bu anlamda Apple tarafından bir miktar kullanıcı kaybedeceğine inanılan uygulamanın güvenlik güncellemelerinden korunduğu belirtiliyor.

iOS 7'nin haricinde Windows Phone 8.1 ve Android 4.0'dan daha düşük işletim sistemlerine de destek vermeyi bırakacağı dile getirilen WhatsApp'ı bu versiyonlara sahip telefonlarda kullanmak mümkün olmayacak. Eski sistemlerde daha fazla güvenlik açığıyla karşı karşıya kalan platformun bu anlamda bir miktar haklı olduğunu söylemek mümkün.

Mümkün olabildiğince fazla yenilik yaparak daha fazla kullanıcı çekmeye çalışan WhatsApp'ın, eski sistemlerde muadil uygulamalara şans tanıdığını belirtmek gerekiyor. Zaten pazarda pek çok mesajlaşma uygulamasıyla rekabet içerisinde olan WhatsApp, eski modellerin fişini çekerek yeniliklere odaklanmak istiyor.