Bu Telefonu Kullanmak İçin Sadece Gözlerinize İhtiyacınız Var

Bu Telefonu Kullanmak İçin Sadece Gözlerinize İhtiyacınız Var

MWC 2015’te tanıtılan ZTE’nin yeni ürünlerinden biri olan Grand S3’ü kontrol edebilmek için telefonla göz göze gelmeniz yeterli. EyeVerify teknolojisi kullanan ZTE ile pek çok güvenlik işlemi de işlem yapılıyor. 

Sıradan bir ön kamera kullanan ZTE Grand S3 göz tanıma teknolojisinin yanı sıra göz hareketlerinin de izlenerek cihaza komut verebilmemizi mümkün kılmış. Ayrıca bu teknolojiyle pek çok güvenlik gerektiren işlemi de yapabilmeniz mümkün.

Telefonu açmak için gözlerinizi hareket ettirmeniz yetiyor. EyeVerify teknolojisi parmak izi ya da retina tarama gibi cihazlarından çok daha hızlı çalışabiliyor. Böylelikle telefonun kilidini açmak için hem retina taraması hem de göz hareketini aynı anda yaparak güvenliği ve sürati bir arada sağlamaya çalışıyor.

ZTE Grand S3 ile beraber gelen bu özellik cihaza her hangi bir donanım eklenmesini de gerektirmemiş. Bu yüzden cihazın maliyetini de etkilemiyor. Parmak izi tarama sistemi bulunan yeni nesil telefonlara oranla oldukça makul bir fiyata raflara yerleşmeyi bekliyor. Göz retinası tarayarak güvenliği aynı zamanda göz hareketleriyle de kullanımı kolaylaştıran ZTE S3 Grade şimdilik sadece ABD’de satışa sunuluyor. ZTE S3 Grande 8 ve 16 MP’lik ön ve arka kameralara sahip. 5.5 inçlik ekranı ve Qualcomm Snapdragon 801 işlemcisi üzerinde Android 4.4 işletim sistemiyle çalışıyor.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Avrupa'da Ön Siparişe Sunuldu

Windows Phone'un Amiral Gemisi Windows 10'un Çıkışından Sonra Gelecek

YORUMLAR