Bu Uygulama Oculus Rift ve HTC Vive Oyunlarını Google Cardboard ile Oynamanızı Sağlıyor!

Bu Uygulama Oculus Rift ve HTC Vive Oyunlarını Google Cardboard ile Oynamanızı Sağlıyor!

Sanal gerçeklik konusu günümüzde bir hayli önem kazanmaya başladı. İlk başta kısa videolar ile sanal gerçeklikle tanışmıştık. Fakat zaman ilerledikçe sanal gerçeklik ile geliştirilen oyunlar ortaya çıkmaya başladı. Buna ek olarak piyasada olan yüksek kaliteli oyunlar da Oculus Rift gibi sanal gerçeklik sistemlerine uyarlanarak yeni bir boyuta kapı açtılar.

Bütün bu gelişmelerin yanında mobil cihazlarda da sanal gerçekliğe giriş yaptık. Karmaşık ve yoğun hesaplama gücü gerektiren bilgisayar tabanlı sanal gerçeklik sistemlerinin aksine mobil cihazlardaki Google Cardboard ve Samsung Gear VR sanal gerçeklik sistemleri daha makul fiyatlıydılar. Aradaki fark ise bu sanal gerçeklik gözlüklerinin sadece mobil cihazınızla kullanılabiliyor oluşuydu. Yani bilgisayarlarımızdaki yüksek donanım gücünden mobil sanal gerçeklik sistemlerinde faydalanamıyorduk. İşte bu durumu değiştirecek yeni bir çözüm ortaya çıktı.

VRidge ile Oculus Rift ve HTC Vive Oyunları Mobil Cihazlarda Oynanabiliyor

VRidge temel olarak Oculus Rift ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik sistemlerindeki sensörleri akıllı telefonlarınızın sensörleri ile uyumlu hale getiren bir emülatör. Fakat VRidge'in güzel yönü bilgisayar donanımınızdan faydalanması. Yani VRidge, Oculus Rift ve HTC Vive için geliştirilmiş bilgisayar oyunlarını bilgisayarınızda çalıştırırken görüntüyü telefonunuza aktarıyor ve Google Cardboard sanal gerçeklik gözlüğünüzle bu oyunları oynamanıza imkan tanıyor.

VRidge bilgisayarınızda çalışan oyundaki görüntüyü WiFi ağınız üzerinden kablosuz olarak akıllı telefonunuza aktarmakta. Bu sayede bilgisayarındaki yüksek kaliteli grafikler akıllı telefonunuzu yormadan ekranınıza aktarılıyor.

VRidge ile bilgisayarınızda çalışan sanal gerçeklik oyunlarını mobil cihazınıza aktarabilmek için Android uygulamasını mobil cihazınıza ve RiftCat Desktop Client yazılımını bilgisayarınıza yüklemeniz, sonrasında bilgisayarınızı ve mobil cihazınızı yazılımalr aracılığıyla eşleştirmeniz gerekiyor:

2016'da Sanal Gerçeklik ile Oynayabileceğiniz 12 Enfes Oyun

YORUMLAR