Bu Uygulama Yeni Doğan Bebeğin Sağlık Durumunu Biliyor

Bu Uygulama Yeni Doğan Bebeğin Sağlık Durumunu Biliyor

Teknoloji dünyasının şüphesiz en güzel yanı, gelişen her şeyin belirli bir yerde tıpa da yardımcı olması tabii ki. Özellikle medikal alanda geliştirilen ve son derece harika yöntemlerle kullanılan uygulamalar sayesinde birçok şey artık daha kolay saptanabiliyor. Bugün ise bunlara yeni bir tane daha ekleniyor.

Bundan sonra yeni doğan bebeklerde sarılık hastalığının olup olmadığını bilebileceğiz. Washington Üniversitesi'nde geliştirilen bir uygulama sayesinde, yeni doğan bebekler üzerinden uygulama ile çekilen tek bir foto, bebeğin sarılık olup olmadığını gösterebiliyor. Bunun gibi bir uygulama daha önce kanser riskini öğrenmek için ortaya çıkmıştı.

Uygulamayı kullanmak çok basit. Resimde gördüğünüz gibi bebeğin karnına bir renk kalibrasyonu kartı koyuyorsunuz. Onun üzerinden çekilen resim ile de sonuçları görüyorsunuz. 

Tabii ki bu uygulamanın sürekli kullanılabilmesi için FDA'dan onay çıkması gerekiyor. Şu an deneme aşamasında olan fakat işe yaradığı söylenen uygulama, umuyoruz ki yakın gelecekte FDA tarafından kabul edilir, daha sonra da bizim ülkemizde yerini bulur.

Detayları takip edeceğiz. Bizimle kalın.

Twitter'ın Analitik Servisi ile Attığınız Her Tweet'in Etkisini Anında Görebilirsiniz

YORUMLAR