Bugatti Veyron'un Veliahtı Bugatti Chiron Dizlerinizi Titretecek

Bugatti Veyron'un Veliahtı Bugatti Chiron Dizlerinizi Titretecek

En son 2.3 milyon Euro’ya satılan Bugatti Veyron’dan sonra bir Bugatti daha gelmez derken, kapalı garaj kapıları ardından Bugatti Chiron göründü.

Sadece 450 adet üretilen Bugatti Veyron'un en sonuncusu Cenevre Otomobil Fuarı'nda 2,3 Milyon Euro karşılığında Ortadoğulu bir prense satılmıştı. Bu satışın ardından Bugatti Veyron defterini kapattı.

Bir süre sessiz kalan Bugatti aslında kapalı kapılar ardında Chiron’u tasarlıyormuş. Bugatti Chiron’u Car Magazine ortaya çıkardı. Car and Driver dergisi de 2017’de piyasada olması beklenen arabalar listesine Bugatti Chiron’u da ekledi.

Her iki derginin de verdiği bilgiler birbirini tutuyor. Chiron’un özellikleri 1500 beygir gücünde motor ve 463 kilometre maksimum sürat olarak ifade ediliyor. 1.200 hp gücündeki Bugatti Chiron, 0-100 kilometreyi sadece 2 saniye gibi kısa bir sürede tamamlayabiliyor. Hybrid enerji kullanacak olan Bugatti Chiron'un ağırlığı ise 1.341 kilogram olarak belirtilmiş.

Bu bilgiler henüz 2017’de piyasaya çıkması beklenen bir araba için oldukça kesin gibi görünüyor. Ancak Bugatti bu özellikleri doğrulamış değil. Ancak Bugatti Chiron’un gizli olarak gerçekleştirilen test sürüşünden bazı görüntüler de internete sızmış durumda.

İşte Bugatti Chiron test sürüşünden görüntüler.

Hennessey Venom GT,Bugatti Veyron'u Geçti

YORUMLAR