Buharla Çalışan Bir Oyun Konsolunun Performansı Nasıl Olur?

Buharla Çalışan Bir Oyun Konsolunun Performansı Nasıl Olur?

PC kasalarının konsept çalışması olur da, konsol severler boş durur mu? Elbette her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. 

Steampunk Konsol çalışması ilgi çekiyor. Steampunk tarzı oyun severlerin üzerine atlayacağı bu çalışmanın adı Steam Powered Console Cabinet ve geçtiğimiz günlerde internette boy gösterdi. Aslında gerçekten minik bir buhar kazanına ve küçük bir buhar motoruna sahip olan bu cihaz, ilk önce tam anlamıyla bir oyun konsolu değildi. Ancak hani “buharla çalışan bir oyun konsolu olsaydı nasıl olurdu” tezi için bir çılgın Steampunk oyun sever tarafından tasarlandı. Ancak daha sonra ismiyle uyum sağlasın diye içine bir Steam oyun konsolu yerleştirildi. Linux ve Windows işletim sistemini çalıştıracak şekilde de optimize edildi.

Steam oyun konsolunu içinde barındıran bu cihaz 399 dolara satılıyor (belki de satılmıştır bile) ve dünyada sadece bir tane var. Ancak fikir ortada, isteyen daha orijinal bir buharlı Steam konsolu tasarlayabilir. Konsolun kumandaları da en az konsol kadar değişik ve ilgi çekici. Bu konsolla Steampunk tarzı oyunlar oynamak keyifli olabilirmiş.

Eğer siz de, doğal gaza geçtiğiniz için kullanmadığınız artan kömürlerle pikniğe gidip mangal yapmadıysanız, kömürlerinizi bu konsol için kullanabilir, elektrikler giderse rahatlıkla oyununuza devam edebilirsiniz. (şaka)

Aşağıda 2015 Dünya Steampunk Fuarı görüntüleriyle sizleri başbaşa bırakıyoruz.

En Etkileyici ve Yaratıcı Bilgisayar Kasaları

Lumus DK-40 Giyilebilir Bilgisayar Fotoğrafları

ASUS ROG'un Çılgın Tasarımından Görüntüler

YORUMLAR