Bulut Oyun Sistemi Gaikai Artık Samsung HD Televizyonlarda

Bulut Oyun Sistemi Gaikai Artık Samsung HD Televizyonlarda

Bundan böyle kullanıcılar Samsung HD televizyonları üzerinden video oyunlarını oynayabilecekler. Şirketin mevcut 7000 serisi ve üstü HD televizyon modellerinde bulut oyun sistemiyle kullanıcılarına oyun keyfini sunmayı planlayan Samsung, bulut oyun sistemi Gaikai ile işbirliği yapacak.

Bulut oyun sistemi Gaikai üzerinden piyasaya çıkan en yeni oyunları oynamak için kullanıcıların yüksek performanslı bilgisayarlara ihtiyacı olmuyor, çünkü Gaikai kendi sunucusu üzerinden oyunları oynatıyor ve kullanıcılarla bir bakıma oyun ekranını anlık olarak paylaşıyor. Gaikai şu an için internet tarayıcıları üzerinden kullanıcılara oyun demolarını oynama şansı sunmakta. Yapılan bu yeni anlaşmayla birlikte Gaikai ile Samsung Smart HDTV'ler üzerinde oynanabilmesi için Need for Speed ve FIFA gibi Electronic Arts imzası taşıyan belirli oyunların tam sürümlerinin de yayınlanması bekleniyor.

Yeni hizmet üzerinden oynanabilecek oyunların listesi henüz duyurulmamış olmasına rağmen, Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre en yeni ve en popüler oyunlar Samsung Smart HDTV'ler üzerinden oynayabilecek. Önümüzdeki haftalarda kullanıcılar isterlerse beta testleri için kayıt olabilecekler.

YORUMLAR