Bulut Sistemi İle Windows 10 Format Atma İşlemleri Yapılabilecek

Microsoft tarafından adeta göz bebeği olarak görülen Windows 10 işletim sistemi, yeni özellikler almaya devam ediyor. Windows 7 gibi işletim sistemlerinden vazgeçirmeye çalışan kuruluş, Windows 10 desteğini daha da arttırıyor. İşte haberimizin detayları.

Bundan kısa bir süre önce Windows 10 üzerinden format atabilmek için mutlaka USB bellek kullanmanız veya kopya çıkarmanız gerekiyordu. Ancak yeni gelen güncelleme ile birlikte bulut sistemi üzerinden format atma işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sistem henüz stabil olmamakla birlikte, daha çok deneme aşamasında diyebiliriz.

Bulut sistemi Windows 10 için ne işe yarayacak?

Bulut sistemi kişilerin bazı belgelerinin ve çeşitli dosyalarının saklanmasını sağlayan bir çok yönlü sistemdir. Windows 10 ile ilgili sizlerde kayıtlı olan bütün dosya ve belgeler bulut içerisine yüklenebiliyor.

Daha önceden yüklü olan ne kadar dosya ve belge varsa tamamı yeniden Windows 10 işletim sisteminize indirilebiliyor. Böylece USB veya benzer bir cihaz kullanmadan çok rahat bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta daha çok verileri silmemeniz yönünde. Bulut sisteminden yanlışlıkla verileri silebilir veya internetiniz gittiğinde bütün veriler yok olabilir.

Genel olarak dikkat edildiğinde şimdilik bu sistemi kullanmak için beklemeniz çok daha yararlı olacaktır. Peki sizce bu sistem Windows 10 kullanıcıları için önemli bir getiri sağlayacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.