Bursaspor Esports, League of Legends'ta!

Bursaspor Esports, League of Legends'ta!

Bursaspor resmi web sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Bursaspor Esports kulübü Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde mücadele edecek.

Bursaspor kulübü espor'a destek veren ilk büyük kulüp değil. Ülkemizdeki futbol kulüpleri espordaki bu popüleriteyi fark ederek bu yönde çalışmalar yapmaya başlamışlardı. İlk olarak Beşiktaş kulübü espor meydanına giriş yapmıştı. Daha sonrasında ise Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri de espor takımları hazırlayarak sektördeki yerlerini almışlardı.

Bursaspor Esports kulübü geçtiğimiz yıl Yükselme Ligi'nde mücadele eden ve Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde oynama şansı yakalayan Macro Maniacs'ın Şampiyonluk Ligi slotunu satın alarak mücadele etme şansını yakaladı. Bursaspor Esports kulübü Yaz Mevsimi finallerinde kendini gösterecek.

 

 

Bursaspor kulübü resmi web sitesi üzerinden konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Nisan ayında Rockville Teknoloji işbirliği ile faaliyetini duyurduğumuz Bursaspor Esports, geçtiğimiz sezon 2018 Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele eden ve finallerde 2018 Şampiyonluk Ligi’ne çıkma başarısı gösteren Macro Maniacs’ın Şampiyonluk Ligi slotunu satın almıştır. Takımımız Haziran ayı içerisinde başlayacak olan League of Legends Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde mücadele edecek olup, Bursaspor Esports League of Legends takımı teknik kadro ve oyuncularımız hakkında ayrıntılı bilgilendirme önümüzdeki hafta yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız."