Bütün Apple Servisleri Bir Anda Çöktü

Bütün Apple Servisleri Bir Anda Çöktü

Apple servisleri dün geceden itibaren ciddi bir süre boyunca sıkıntı yaşadılar. Sıkıntı yaşayan servis zincirleri ilk önce App Store, iCloud Contacts, iCloud Keychain ve Apple TV olarak bildirildi. Ancak durum daha da ciddiydi.

ABD’de dün akşamüzeri yaşanan bu sıkıntı ile ilgili olarak Apple hemen bir açıklama yaparak durumu kontrol altına almak üzere olduklarını ve servislerin kısa sürede hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu. Nitekim, bir süre sonra servisler tek tek geri gelmeye başladılar. Apple servisleri şirket için son derece önem teşkil ediyor. 2016 yılında zayıf bir çeyrek yıl geçiren Apple’ın gelirlerinin yüzde 20’si sadece servislerden geliyor. Dolayısıyla servislerin sıkıntı yaşaması Apple için çok hayırlı bir durum teşkil etmiyor. 2015 yılının mart ayında da App Store ve iTunes servisleri kesinti yaşamışlardı.

Apple’ın etkilenen servislerinin tam listesi

My Mac, Documents in the Cloud, Find My Friends, Find My iPhone/iPad/iPod Touch/Mac, iCloud Account ve Sign In, iCloud Backup, iCloud Bookmarks, & Tabs, iCloud Calendar, iCloud Drive, iCloud Notes, iCloud Reminders, iCloud Storage Upgrades, iCloud Web Apps (iCloud.com), iPhone Calls to iPad/Mac, iTunes in the Cloud, iWork for iCloud, Mac App Store, Mail Drop, Photos ve iMovie Theater.

App Store Uygulama Mağazası Tarihin En Büyük Güvenlik Çöküşünü Yaşıyor

YORUMLAR