Bütün Pokémon'ları Yakalamak İçin İşinden İstifa Etti

Bütün Pokémon'ları Yakalamak İçin İşinden İstifa Etti

Pokémon GO piyasaya sürülmesinin ardından yüzlerce çılgın habere sebebiyet verdi. Bunların arasında en dikkat çekeni ise Yeni Zelandalı bir gencin tam zamanlı Pokémon oynamak için işinden istifa etmesi oldu.

Yeni Zelanda'nın Auckland şehrinde yaşayan 24 yaşındaki Tom Currie, İngiliz gazetesi The Guardian'a bütün ülkeyi gezmek ve 151 Pokémon'un hepsini yakalamak için işinden istifa ettiğini ve gezmeye başladığını açıkladı. Şimdiden 20 otobüs bileti alan ve yolculuğuna başlayan Currie, ülkenin Güney Adası bölümünün büyük çoğunluğunu gezmiş durumda. Türkiye'ye kıyasla çok küçük bir yer gezmiş olmasına rağmen şimdiden 151 Pokémon'un 90 tanesini yakalamayı başarmış.

"Bir maceram olsun istiyordum." diyen Currie, "6 senedir çalışıyorum ve çaresizce bir ara vermek istiyordum. Pokémon bana bu şansı verdi ve hayallerimi yaşamamı sağladı" şeklinde sözlerine devam etti. 

Pokémon yakalamak için her gün saat 3'e kadar ayakta kalan Currie, altı yıllık iş deneyimi boyunca biriktirdiği parayı bu macerası için harcıyor. Gittiği yerlerde arkadaşlarının evlerinde ya da misafir kabul eden yerlerde kalan Currie, her gün yüzlerce kilometre yol kat ediyor. Çılgınlık mı yoksa müthiş bir macera mı bilemiyoruz; ama Currie kendisine bir hedef koymuş ve kararlı şekilde onun peşinden gidiyor. 

Eskişehir'de Pokémon Arayanlara Su ve Çay Ücretsiz

Niğde'de Rattata, Tuvalette Pikachu Çıkabilir

Belediye Başkanı Pokémon GO'dan Faydalanmak İçin Çok Uğraşıyor

YORUMLAR