Bütün Steam Hesapları Tehdit Altında

Bütün Steam Hesapları Tehdit Altında

Dünyanın en popüler ve en kalabalık sahip oyun platformu Steam hesapları için tehlike çanları çalıyor. Steam'de ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı.

Milyonlarca kişinin hesabının çalınmasına olanak sağlayan bu açık, şifre sıfırlama işlemi sırasında gerçekleşiyor. Kullanıcıların Steam tarafından kişisel e-posta hesaplarına gönderilen güvenlik kodunu sisteme girmelerine gerek kalmadan şifrenin değiştirilmesine izin veriyor. Kısaca bu kod "bypass" edilebiliyor. Kısaca açık sayesinde bir kullanıcının hesabını çalmak isteyen kötü amaçlı kişilerin tek yapması gerekenin sadece kullanıcının adı bilmesi yeterli oluyor..

Kullanıcı adını platforma yazan ve yeni şifre talebinde bulunan herhangi bir kimse, hedeflediği kullanıcının Steam hesabı için yeniden bir şifre belirleyerek, kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere tüm üyelik detaylarına ulaşabiliyor.

Bu açığın ortaya çıkmasının ardından hemen harekete geçen Steam, sorunun giderildiğini açıkladı. Steam'den yapılan resmi açıklamaya göre, artık kullanıcılar şifre yenilemek için güvenlik kodunu bypass edemeyecekler. Sistem Steam tarafından belki güvence altına alındı, ancak bu açığın ne kadar zamandır yaşandığı bilinmiyor. Bu bilinmezlik yüzünden hesap bilgileri hali hazırda kaç kullanıcının hesaplarından bilgi çalınmış olduğu henüz açıklanmadı.

Steam Artık Para İadesi Yapacak! 

Steam'in Oyun Konsolu Steam Machines Ön Siparişe Açıldı

YORUMLAR