Bütün Ülkeyi İnternet Üzerinden Kiralıyorlar

Bütün Ülkeyi İnternet Üzerinden Kiralıyorlar

İsveç, her ne kadar Kuzey ülkesi olsa da kendine has doğasıyla, turistik seyahat yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Eğer bir şekilde çok merak ediyor ve bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız bir süre beklemekte fayda var, çünkü neredeyse tüm ülke Airbnb üzerinde kiralık, kendinize sakin bir yer bulmanız güç olabilir.

İsveç turizm kurumu olana VisitSweden ile ortaklaşa planlanan bu girişim, ülkenin tüm kamusal alanları Airbnb'de 'ücretsiz' olarak kiralık olarak listeledi bile. Aslında bu proje, İsveç'te doğa turizmi yapmak isteyen herkes için açık bir davet niteliğinde.

VisitSweden yaptığı açıklamada; "Dağ tepelerinde, nehir kıyılarında, sessiz ormanlarda ya da beğendiğiniz her çimenlik alanda uyuyabilirsiniz. Bunların yanı sıra isterseniz kanoya binip nehirlerde gezebilir, orman meyve ve mantarlarını toplayabilir, muhteşem çiçeklerden buketler hazırlayabilirsiniz. Bunların hepsi ücretsizdir." duyurusu yapıldı.

İsveç'te önemli turistik cazibe merkezlerinden bazı örnekler


İsveç konu turizm olunca, son derece yaratıcı fikirlere açık ve bunları uygulamaya sıcak bakan bir ülke. İsveç Turizm Bakanlığı hemen her sene böyle ses getiren turizm kampanyaları düzenliyor ve bunları hemen hayata geçiriyor.

YORUMLAR