Büyük Monitör mü Lazım? Microsoft IllumiRoom Odanızı Dev Bir Monitöre Dönüştürüyor

Büyük Monitör mü Lazım? Microsoft IllumiRoom Odanızı Dev Bir Monitöre Dönüştürüyor

Henüz deneme aşamasında olan Microsoft IllumiRoom Projesi, bir odayı olduğu gibi eşyalarıyla beraber bir monitöre çevirebiliyor. Odanınız ne kadar büyükse aynı ölçüde bir izleme alanına sahip oluyorsunuz.

Microsoft’un Project IllumiRoom adını verdiği sistem 3 boyutlu ortamları bir televizyona dönüştürebiliyor. Alan derinliği ve yüzey boyutlarını otomatik olarak algılayan sistem bir salonu içindeki eşyaları hiç yerinden oynatmaya gerek kalmadan bir sinema perdesi gibi kullanabiliyor. Oyunlarda derinlik ve atmosferi daha da geniş ve etkileyici kılabiliyor.

Sistem son derece ucuz malzemelerden oluşuyor. Çünkü IllimuRoom için yeniden bir gereç icat edilmiyor. Gereken tüm cihazlar zaten piyasadan tanıdığınız cihazlar. Sadece doğru bir şekilde bir araya getirilmişler.

IllimuRoom oyun alan derinliklerini daha geniş, filmleri de daha etkili bir tecrübe yaşayacak hale getirebiliyor. Henüz test aşamasında olan sistemin detaylarını aşağıdaki tanıtım videosundan izleyebilirsiniz. IllimuRoom Xbox için geliştiriliyor.

Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

Bağlantılı Arabalar Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

Google, Boşluk Tuşunu Klavyeden Kaldırmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR