Büyük Müjde! Türkiye’de Uydu Üzerinden İnternet Fiyatları Ucuzluyor

Büyük Müjde! Türkiye’de Uydu Üzerinden İnternet Fiyatları Ucuzluyor

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, uydu terminallerinden alınmakta olan telsiz ruhsat ve kullanım ücretlerinin kaldırılması ile uydu internet paketleri ucuzlayacak. Bu durum internete ulaşamayan bölgelerin uydu internet hizmetlerine makul fiyatlarla ulaşabileceği anlamına geliyor.

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) bugün bir açıklama yaparak, uydu terminallerinden alınmakta olan telsiz ruhsat ve kullanım ücretlerinin kaldırılması hakkındaki Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu. Bu sayede internet kullanımı artacak ve yurt genelinde yaygınlaşacak, kablo ile erişimin mümkün olmadığı bölgelerde yüksek hızlı uydu internet bağlantısı çok kısa sürede kurularak makul ücretlerle son kullanıcılara sunulacak.

Genişbant uydu internet terminallerinden alınan ruhsat ve yıllık kullanım ücretleri, uydu İnternet hizmetinin yaygınlaşmasının önündeki en büyük engellerden biriydi. TELKODER’e göre yapılan değişiklikle, 10 bin abone ve 25 milyon TL büyüklüğündeki uydudan genişbant internet erişimi pazarı, bir yıl içerisinde 20 bin aboneye ve 50 milyon TL’lik büyüklüğe ulaşacak. 

TÜRKSAT 4B Uydusu Fırlatıldı, Bu Uydu Ne Yapacak?

Facebook Uydular Aracılığıyla İnternet Hizmeti Vermekten Vazgeçiyor

YORUMLAR