Büyük Şirketler Bazı Ülkelerde Garanti Sürelerini Uzatıyor

Virüs salgınının görüldüğü dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan’da ülke çapında sokağa çıkma yasağı mevcut. Bu yasak kararı alınması ile bazı akıllı telefon üreticileri mağduriyetler yaşanmaması için garanti sürelerini uzattı.

Virüs salgınının görüldüğü dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan’da ülke çapında sokağa çıkma yasağı mevcut. Bu yasak kararı alınmasının ardından bazı akıllı telefon üreticileri mağduriyetler yaşanmaması için ürünlerinin garanti süreleri için uzatmaya gitti.

En çok tanınan akıllı telefon üreticisi Huawei, 21 Mart- 21 Haziran tarihleri arasında garantisi biten ürünlerinin garantisinin 30 Haziran’a kadar uzatılmasını talep etmişti. Kuruluş, aynı zamanda akıllı saatleri için kapıda onarım hizmetini de başlattı.

Büyük şirketlerin koronavirüsü paniği

VIP Müşteri Hizmetleri kullanan, üretime hatasına maruz kalan veya akıllı saatinin performansı ile ilgili şikayeti olan Huawei GT ve Huawei GT2 kullanıcıları, kapıda değişim imkanından yararlanabilecek.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan'da yüksek sayıda akıllı telefon satan OnePlus ise bu ay garantisi biten ürünlerinin garanti süresini 31 Mayıs’a kadar uzatma kararında. Kuruluş ayrıca, yakın zamanda alınan ürünlerinin iade ve değişim süresini 15 günden 30 güne kadar arttırdı.

OnePlus ile benzer uygulamalar yapan Realme, 20 Mart-30 Nisan tarihleri arasında garantisi biten ürünlerinin garanti süresini 31 Mayıs’a kadar uzatma kararı aldı. Ayrıca 15 Mart ile 30 Nisan arasında satın alınan ürünlerinin iade ve değişim süreleri 30 güne çıkarıldı. Büyük şirketler zor zamanlarda müşterilerinin yanında olmaya çalışıyor. 

YORUMLAR