Buzdolapları da Güvenli Değil, Samsung Buzdolabında Güvenlik Açığı Saptandı

Buzdolapları da Güvenli Değil, Samsung Buzdolabında Güvenlik Açığı Saptandı

Samsung’un internete bağlanabilen akıllı buzdolaplarının güvenlik açığı taşıdığı bildirildi.

İnternete bağlanabilen ve Wi-Fi kullanarak uzaktan da kullanılabilen Samsung buzdolaplarının kişisel bilgileri sızdırabileceği bazı açıkları olduğu söyleniyor.

Pen Test Partners güvenlik şirketi internete bağlanan beyaz eşyalarının bazı sakıncalarının olduğunu bildirdi. Özellikle Samsung buzdolabının, Google Takvim uygulamasına bağlanarak günlük ve haftalık alışveriş listesi kullanımını sağlayabiliyor olması oldukça sakıncalıymış.

Şirketin raporuna göre, Google Takvime bağlanabilmesi için Google şifresine ihtiyacı olan buzdolabı, bu bilgiyi bir açık yüzünden Wi-Fi ile paylaşabiliyor. Wi-Fi üzerinden gelecek olan her hangi bir siber tehdide karşı bu bilgisi saklamıyor. Bu sıkıntıyı Samsung RF28HMELBSR marka buzdolabında tespit eden Pen Partners güvenlik şirketi, konuyla ilgili olarak Samsung’u uyardı. Samsung’un konuyla ilgili olarak bir inceleme başlattığı cevabı alındı. Samsung, kullanıcıların güvenliği ile ilgili bu konuyu titizlikle kontrol edeceğini ve en kısa zamanda böyle bir durum varsa önlem alacağını bildirdi.  

Pen Partners güvenlik şirketi, bu tür açıkların tüm Google üzerinde bulunan uygulamaların başkaları tarafından kontrol edilebiliyor olmasına yol açabileceğine dikkat çekiyor. 

Samsung, Kilit Ekranındaki Güvenlik Açığını Onarmaya Çalışıyor

Dikkat: 600 Milyon Samsung Cihaz Güvenlik Riski Taşıyor

Tüm Android Cihazları Etkileyen Güvenlik Açığı

YORUMLAR