Cadillac Escalade’den Kavisli OLED Ekran Sürprizi

Cadillac Escalade 1

Diğer birçok teknolojik cihazda olduğu gibi, otomobillerdeki bilgi-eğlence ve gösterge panelleri de yıllar geçtikçe gelişti. Akıllı telefonlardaki gibi, araç içerisindeki ekranlar da giderek büyüdü. Örneğin Tesla’ya baktığımızda, müşterilerine devasa ekranlı elektrikli otomobiller sunduğunu görüyoruz.

Görünüşe göre Cadillac da müşterilerine daha büyük ve daha gelişmiş ekranlar sunmak istiyor. Marka, 2021 model Cadillac Escalade’nin 38 inç’lik kavisli OLED ekran ile geleceğini duyurdu.

Cadillac tarafından Twitter’da paylaşılan teaser videosunda, bir uçtan diğer uca uzanan bir ekran tasarımı sergilendi. Bu ekran, hem gösterge panosunu hem de bilgi-eğlence sistemini kapsıyor gibi görünüyor. Ayrıca Cadillac, ekranın piksel yoğunluğunun 4K çözünürlük sunan bir televizyonun iki katı olacağını belirtiyor. Yani ekranın oldukça keskin ve canlı olacağını söyleyebiliriz, en azından beklentiler bu yönde.

Cadillac yeni aracı hakkında daha fazla detay vermedi ancak 4 Şubat'ta aracın tanıtılması bekleniyor. Ayrıca 2021 model Cadillac Escalade hakkındaki bir diğer ilginç şey ise, her ne kadar Cadillac tarafından bahsedilmemiş olsa da otonom sürüş özellikleri olabilir. Bu iddianın sahibi olan Autoblog, aracın direksiyon simidi boyunca uzanan yeşil bir ışık olduğunu fark etti ve bunu araçta en azından yarı otonom sürüş özelliklerinin bulunabileceğinin bir işareti olarak yorumladı.

2021 yılı, tam otonom araçların trafiğe çıkması ve kitleler adına yasallaştırılması için hala biraz erken olabilir ancak yarı otonom araçlar için sahne alma vakti yaklaşıyor gibi görünüyor.

Cadillac Escalade 2

YORUMLAR