Çaldığı Paralarla Game of War'a 1 Milyon Dolar Harcadı

Çaldığı Paralarla Game of War'a 1 Milyon Dolar Harcadı

Kaliforniya'da yaşayan 45 yaşındaki bir adam, çalıştığı şirketin hesabından zimmetine geçirdiği 5 milyon doların, 1 milyon dolarını Game of War: Fire Age isimli, çok oynanan bir mobil oyuna yatırdı. 

Game of War, iOS ve Android üzerinde oynanabilen bir tür fantazi strateji oyunu. Oyunda kendinize bir merkez kuruyor, asker üretiyor ve diğer oyuncularla savaşabiliyorsunuz. Milyonlarca oyuncusu olan bu oyunda, 9.99 dolardan başlayarak 399.99 dolara kadar artan satın alınabilir ürünler de bulunuyor. Satın alınan tüm bu ürünler, oyun içerisinde harcanabildiğinden, satın almada herhangi bir sınır bulunmuyor. 

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyelatinde yaşayan Kevin Lee Co ise çalıştığı iş makineleri üreten 'Holt California' isimli bir şirketten Mayıs 2008 ile Mart 2015 arasında tam 5 milyon dolar aşırdı. "Haydan gelen huya gider" mantığıyla paranın bir kısmını Game of War'a yatıran adam, diğer kısmıyla estetik ameliyat oldu ve San Francisco 49ers kombinesi aldı. Şirket, paralarının çalındığı anladıktan sonra açtığı soruşmanın sonucunda, Kevin Lee Co'nun çaldığı paranın miktarının yanı sıra bu paranın 1 milyon dolarını da Game of War'a yatırdığı anlaşıldı. 

Geçtiğimiz yıl yapılan bir araştırmada, Game of War oyuncularının oyuna her yıl ortalama 549 dolar harcadığı tespit edilmişti. Elde edilen bu veri, oyunu en çok gelir elde edenler listesine başa yerleştirirken, bugüne kadar geliştirici stüdyo Machine Zone 34.8 milyar dolar gibi bir gelir elde ettiğini de ortaya koymuştu. 

Kate Upton'un Game of War Doping'i İşe Yaradı, Berbat Oyun Rekora Koşuyor

YORUMLAR