Çalışanlar Windows 7 Tercih Etse de Patronlar Windows 10’da Israrcı

Çalışanlar Windows 7 Tercih Etse de Patronlar Windows 10’da Israrcı

Microsoft’un bir yıldır türlü cin fikirle herkese yükletmeye çalıştığı Windows 10 hala bir türlü kararlı bir yükseliş tutturabilmiş değil. Bu yüzden Microsoft yeni bir strateji uygulamaya başlıyor.

Özellikle yüksek ölçekli kurumsal şirketlerle anlaşmalar imzalamaya başlayan Microsoft, yönetim kurullarının çalışanların işletim sistemlerini Windows 10’a yükseltmeleri için yoğun bir çaba sarf ediyor.  ABD’de bulunan büyük ölçekli iş yerlerinin yüzde 38’i Windows 10 kullanılıyor. Microsoft geçtiğimiz 1 yıl içerisinde bu rakamın yüzde 50’yi bulmasını hedeflemişti.

Daha önce Microsoft Windows 10 Hedefini Tutturamayacak Gibi Görünüyor haberimizde de bahsettiğimiz gibi, Windows 10 Microsoft’un beklentilerinin gerisinde kaldı. Kendini sürekli yenileme çabasında olan işletim sistemi ilk günden itibaren 2018 yılının ortalarına kadar 1 milyar cihaza ulaşabileceğini iddia ediyordu. Ancak durum gösteriyor ki an itibarıyla 350 milyon cihaza kurulan işletim sistemi bu rakama ulaşamayacak.

Bu yüzden de Microsoft bireysel kullanıcıları yeterince “Windows 10’a yükseltin” diye dürtükledikten sonra hedefini orta ve büyük ölçekli şirketlere çevirmiş durumda. Zaten bu noktada yeni kulanım protokolleri ile sistemi cazip kılmaya çalışıyor. Windows 10 Kullanmak İçin Artık Aylık Abone Olmak Gerekecek haberimizde de belirttiğimiz gibi Microsoft’un cebinde çareler tükenmiyor. 

YORUMLAR