Çalışır Haldeki İlk Apple Bilgisayar Açık Arttırmaya Çıkacak

Steve Jobs ve Steve Wozniak'ın Apple Computer şirketini kurduktan sonra ürettikleri ilk bilgisayar olan Apple 1 önümüzdeki günlerde açık arttırma ile satılacak.

Çalışır Haldeki İlk Apple Bilgisayar Açık Arttırmaya Çıkacak

Steve Jobs ve Steve Wozniak'ın Apple Computer şirketini kurduktan sonra ürettikleri ilk bilgisayar olan Apple 1 önümüzdeki günlerde açık arttırma ile satılacak. Halen çalışır halde olan bu bilgisayar 1976 yılında üretilmişti. Tasarımı ve el ile üretimi bizzat Steve Wozniak tarafından yapılan bu bilgisayarın satışa çıkarılması fikri ise Steve Jobs tarafından ortaya atılmıştı. Hatta Steve Jobs bu bilgisayarı geliştirebilmek için gerekli bütçeyi sağlamak amacıyla VolksWagen minibüsünü, Wozniak da HP-65 hesap makinesini satmıştı. Tabi bu yatırımların günümüzdeki sonuçlarına hepimiz şahidiz.

25 Mayıs'ta koleksiyoncuların beğenisine 6 adet çalışır haldeki Apple 1 bilgisayar sunulacak. Bu bilgisayarlardan birini almak ise tahmini olarak 250.000 ile 400.000 dolara mal olacak. Teknoloji dünyasının en nadide ürünlerinden olan bu bilgisayarlar bir başarı hikayesinin ve girişimciliğin sembolü niteliğinde.

Google IO'da Android 5.0 Değil 4.3 Tanıtılacak

YORUMLAR