Call Of Duty 2016 Şampiyonu EnvyUs Oldu

Call Of Duty 2016 Şampiyonu EnvyUs Oldu

Call of Duty oyuncuların en çok tercih ettiği FPS oyunlarından biri ve artık kült haline gelmiş bazı yapımlarda adı geçiyor. Activision'ın her yıl farklı bir hikayelerle piyasaya sürdüğü oyun, Multiplayer moduyla da oyunseverleri kendine çekebiliyor. Bu yıl düzenlenen Call Of Duty Dünya Şampiyonası'nda da dünyanın en iyi takımı belli oldu: EnvyUs

Call Of Duty: Black Ops III oyununda düzenlenen turnuvada dünyanın en iyi takımı EnvyUs oldu. Amerika'nın California eyaletinde düzenlenen şampiyonada 4 gün süren büyük rekabetin ardından birinciliğe ulaşan ekip, 800.000 dolarlık ödüle ulaşmayı başardı. Final oyununda Avrupalı takım Splyce'i 3-1 yenerek 2 milyon dolarlık havuzdan en büyük payı alan EnvyUs, e-spor'un önemini bir kez daha hatırlattı. 

FPS oyunlarının E-spor alanında, tarihte ilk defa büyük finalde bir Amerika takımı (EnvyUs) ve Avrupa takımı (Splyce) karşı karşıya geldi. Turnuvanın ilk dört ismine bakıldığında da genellikle Kuzey Amerika takımlarının hakim olduğunu görüyoruz. E-spor'da ilk kez Asya hegemonyasına son veren takımlar bu turnuvadan eli boş dönmedi. Newzoo raporlarına göre e-spor 2016 yılında 493 milyon dolarlık bir pazar oluşturdu.

Yenilenmiş Call of Duty 4'ten İlk Multiplayer Videosu

YORUMLAR