Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered Tek Başına Satışa Çıkabilir

Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered Tek Başına Satışa Çıkabilir

Call of Duty serisinin tartışmasız en sevilen oyunu Call of Duty 4: Modern Warfare, çıktığı yıllarda FPS dünyasına yeni bir kapı açmış ve satış rekorları kırmıştı. Geçtiğimiz sene yenilenerek Call of Duty: Infinite Warfare'in içerisinde gelen oyunun, yakın zaman sonra tek başına da satılabileceği iddia edildi.

Call of Duty serisini uzaya taşımakta kararlı olan Activision, çıkardığı son oyunlarda bu temayı seçmiş; ancak Call of Duty: Infinite Warfare ile hayran kitlesini çileden çıkarmıştı. Infinite Warfare videosunun YouTube tarihinin en çok dislike alan videolarından bir tanesi olmasının ardından sürpriz bir çıkış yapan şirket, CoD 4'ün yenilenmiş hali Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered'in Call of Duty: Infinite Warfare'in içinde geleceğini ve ayrı satılmayacağını açıklamıştı. 

Eninde sonunda oyunu ayrı olarak satışa çıkaracağı tahmin edilen Activision'ın bu kararı yakın zaman sonra uygulamaya alacağı iddia edildi. Video oyun marketlerinden bir kısmı, Call of Duty 4: Moden Warfare Remastered'in tek başına satılan sürümünü internet sitelerinde listeye aldılar. Bir süre açık kalan bu sayfalarda oyunun ayrı olarak Playstation 4 için 30 Haziran'da, Xbox One için 30 Temmuz'da piyasaya çıkacağı da söylendi. Kısa süre sonra kaldırılan bu sayfaların ardından, haberin resmiyeti henüz muallakta kalırken, gerçekleşme ihtimalinin ise bir hayli fazla olduğu belirtildi. Henüz Activision tarafından konuya dair ayrıntılı bir açıklama gelmezken, oyunun ayrı satılması halinde fiyatının 20 ile 40 dolar arasında değişebileceği de söylendi.

Sledgehammer ve Activision, yakın zaman önce köklerine dönmek ve biraz olsun küstürdüğü oyuncularını geri kazanmak adına Call of Duty WWII isimli oyununlarını duyurmuşlardı. 

Call of Duty WWII İçin İlk Video Yayınlandı

Candy Crush'ın Geliştiricisi Call of Duty Oyunu Yapacak

YORUMLAR