Call of Duty'den İkinci Dünya Savaşı Belgeseli

CoD ikinci dünya savaşı belgeseli

Activision, Call of Duty: WWII yayınlanmadan önce yaşça küçük oyuncular için İkinci Dünya Savaşı yıllarında neler olduğunu anlatan küçük bir belgesel hazırladı. 

Call of Duty serisi uzun süredir oyuncuların beklentilerinin aksine uzay çağında geçen savaşları konu alıyordu. Serinin hayranları ısrarla modern savaş yıllarına, olmazsa İkinci Dünya Savaşı'na geri dönülmesini talep ederken, Activision ve geliştirici stüdyolar uzay mekiği savaşları ekleyecek kadar ileri tarihlere gitmekten vazgeçmiyorlardı. En sonunda hayran kitlesinin sesine kulak veren şirket, Sledgehammer Games'in geliştirdiği Call of Duty: WWII ile eski günlere geri dönme kararı aldı.

Call of Duty 2 ile İkinci Dünya Savaşı konulu gelmiş geçmiş en başarılı oyunlardan bir tanesinin altına imza atan Activision, Call of Duty: WWII ile de benzer bir başarıyı tekrarlamak istediklerini açıklamıştı. Yeni oyunun hikayesinin gerçek olaylara dayanacağı ve orada bulunanların duygularına odaklanacağı da açıklanırken, WWII'de yaşanacakların daha iyi anlaşılması için de bir video yayınlandı.

Özellikle milenyumdan sonra doğanların, sadece Saving Private Ryan, Schindler’s List, The Longest Day gibi sadece birkaç filmle konuyla bağ kurabildiklerinin altını çizen Activision, Call of Duty: WWII'nin geliştirilmesi sırasında kendilerine danışmanlık yapan tarihçi Marty Morgan ile birlikte İkinci Dünya Savaşı yıllarında neler yaşandığına dair bir belgesel hazırladı. Oyundaki hikayenin belirli noktalarına göndermeler de yapan belgeseliyse hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. 

YORUMLAR