Call of Duty: Modern Warfare 4 Çıkacak

Call of Duty: Modern Warfare 4 Çıkacak

Call of Duty hayranları yakın zamanda çıkacak olan Black Ops 2'yi beklerken arka planda Call of Duty'nin bir başka serisi olan Modern Warfare sessiz sedasız geliştiriliyor. Call of Duty Black Ops serisini geliştiren ekip Techyard ile dönüşümlü olarak her sene sırayla oyun çıkartan Modern Warfare serisinin yapımcısı Infinity Ward, anlaşılan bir sonraki sene çıkacağı tahmin edilen Modern Warfare 4'te de sorumlu ekip olarak projenin başında olacak.

"Call of Duty Modern Warfare 4 haberi durduk yere nereden çıktı şimdi" diyebilirsiniz. Çünkü Black Ops 2'nin çıkışına sayılı günler kala Activision'dan böyle bir duyuru gelmesi dikkatleri başka yöne çekeceğinden dolayı saçma olurdu. Bu haberi çıkaranda zaten Activision değil... Haberin kaynağı olan kişi Billy Murray... Kendisini Captain Price'ın sesi olarak hatırlayacaksınızdır.

Aslında haberin çıkışı tamamıyla tesadüf eseri gelişen bir durum. Haberi ortaya çıkaran yabancı editör, Bodrum'dan Londra'ya uçuş gerçekleştirmek üzere uçağa bindiğinde Captain Price'ın sesiyle yani Billy Murray ile yanyana koltuklarda oturduğunu farketmiş. Fırsatı değenlendiren editör, Murray ile konuşarak yeni projelerden haberdar olma fırsatını kaçırmamış.

Editörden gelen "yeni oyunla ilgili bir gelişme var mı" sorusuna Billy Murray'den:

"Evet, Pazartesi günü Infinity Ward ile yeni oyun hakkında bir görüşmem var. Modern Warfare 3'ün devamı Modern Warfare 4 için..." cevabını almış. Billy Murray, bu sözleriyle Modern Warfare 4'ün çıkış yapacağını ve sorumlu yapımcının gene Infinity Ward olacağını duyuran ilk kişi olma ünvanına erişti.

Modern Warfare 4'ün üzerinde çalışılıyor olması çok sürpriz bir gelişme değil ancak Billy Murray'nin beklenmedik bir zamanda ağzından baklayı kaçırmış olması durumu söz konusu olabilir. Bakalım Activision'dan bu konuyla alakalı bir açıklama gelecek mi?

Editörün Billy Murray ile uçakta çektirdiği fotoğraflardan birini aşağıda görebilirsiniz.

YORUMLAR