Call of Duty'nin Mobil Oyunu Bazı Ülkelere Açıldı

Call of Duty Global Operations

Activision ve Elex Games, yeni Call of Duty mobil oyununu yayınlandı. Bazı ülkelerde sadece Android işletim sistemi üzerinde test aşamasına gelen iki şirket, yapılacak kimi düzenlemelerden sonra oyunu bütün kullanıcıların hizmetine sunacaklarını söylediler.

Call of Duty: Global Operations ismiyle yayınlanan ve "taktiksel devasa çok oyunculu online oyuncuya karşı oyuncu" olarak tanımlanan yapım, farklı özellikleriyle dikkat çekti. Daha önce Clash of Kings isimli oyunu yayınlayan ve önemli oyuncu sayılarına ulaşan Elex Games tarafından geliştirilen oyunun, strateji ile aksiyon türünü bir araya getirdiği de söylenenler arasında yerini aldı.

Elex Games, daha önce bir başka Call of Duty mobil oyunu üzerinde de çalışmıştı. Sadece Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde, ücretsiz şekilde oynanabilen Call of Duty Online'ı geliştiren stüdyo, böylece Call of Duty ile uzmanı olduğu strateji türünü yan yana getirmiş oldu. Şimdilik Avustralya ve Filipinler bölgesindeki oyunculara açılan Call of Duty: Global Operations isimli oyunun detaylarına ve oynanış dinamiklerine dair daha ayrıntılı bilgileriyse hemen yukarıda yer alan videodan görmeniz mümkün.