Call of Duty Serisinin Bilinmeyen Detayları

Call of Duty Serisinin Bilinmeyen Detayları

Call of Duty serisinin yaratıcısı Vince Zampella, yaptığı bir röportaj ile seriye dair bilinmeyen noktalara değindi. Bunlardan bir tanesi de serinin Activision yerine Electronic Arts tarafından çıkarılabilme ihtimaliydi.

İlk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen Call of Duty serisi, sonrasında çıkan oyunlarıyla birlikte müthiş bir başarı yakalamış ve üst üste satış rekorları kırmaya başarmıştı. İlk oyunları geliştiren, Infinity Ward'ın kurucusu Vince Zampella, üst üste çıkardığı harika oyunların ardından Activision ile anlaşamamış, hatta Activision tarafından kovulmuştu. Ardından kurduğu Respawn Entertainment ile Titanfall serisine başlayan ünlü yapımcı, bizlere Call of Duty serisine dair bilinmeyen oldukça ilginç bir detay aktardı.

Medal of Honor: Allied Assault'u geliştiren 2015 Inc. ekibinde yer alan Zampella, oldukça beğenilen ve iyi satış rakamlarına ulan bu oyunun çıkışının ardından Electronic Arts ile yollarını ayırmış. Daha doğrusu EA, oyunun iyi satışlar yakalamasının ardından, stüdyoyu satın alarak, bütün geliştirme sürecini kendi elinde tutmaya çalışmış; ancak Infinity Ward ekibi EA ile çalışmama kararı almışlar.

Yapımcıların kendileri ile çalışması yönünde müthiş bir baskı yapan EA'e cevap olarak Call of Duty serisini çıkardıklarını söyleyen Zampella, ilk Call of Duty'nin çıkacağı ay Activision ile anlaşarak, o dönem EA yöneticilerine olan tepkisini bir hayli göstermiş.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered ile Orijinali Karşılaştırıldı

Yenilenmiş Call of Duty: Modern Warfare Tek Başına Satılmayacak

YORUMLAR