Call of Duty WWII Çıktı! İşte İlk Yorumlar

Call of Duty WWII

Uzun süredir beklenen Call of Duty WWII nihayet Steam üzerindenihayet çıkış yaptı ve oyun ile ilgili ilk oyuncu değerlendirmeleri su yüzüne çıktı. 

Hatırlanacağı üzere serinin son birkaç oyunu gelecekte geçen hikayelere sahipti. Bu nedenle 2. Dünya Savaşı'yla çıkış yapan Call of Duty serisi bir hayli farklı bir şekil almış, bilim kurgu temeline kaymıştı. Bu durum da birçok oyuncunun hoşuna gitmemiş ve Call of Duty oyunları protesto edilmeye başlanmıştı.

Call of Duty WWII'nin duyurulması, seriye küskün olan oyuncuları tekrar kazanabilmek adına iyi bir fikir olabilirdi. Activision, bu oyunu iyi bir şekilde sunabilirse oyuncuların Call of Duty serisine kaybettikleri inanç tazelenebilecek, daha çok oyuncu kazanılabilecekti. Peki Call of Duty WWII çıktı ve durum nasıl?

Call of Duty WWII, şu an Steam üzerinde "Karışık" inceleme notu almış durumda; fakat bu inceleme notunu geçerli sayabilmek için henüz çok erken. Steam'de oyunlar yayınlandıktan sonraki 1 hafta içinde bu inceleme notlarında radikal değişiklikler olabiliyor. Oyuna yapılan yorumlarda ise oyuncuların Call of Duty WWII'nin senaryo modundan keyif aldıklarını belirttiklerini görüyoruz. Oyunun atmosferi övülürken, oyuncular özlenen Call of Duty deneyiminin geri döndüğünü ifade ediyor.

Call of Duty WWII'de optimizasyon problemleri ile karşılaşan oyuncular da mevcut. Oyunun belli yerlerinde yaşanan FPS düşüşleri gözlenmiş; fakat bu tür yorumlar çok sayıda değil. Oyunda dikkat çeken bir yenilik hasar aldıktan sonra otomatik iyileşme sisteminin bırakılmış olması. Oyuncular, eski usül sağlık paketleriyle kendilerini iyileştirebiliyorlar.

Call of Duty WWII'nin seslerinin ve grafiklerinin çok yüksek kaliteli olduğu paylaşılan yorumlar arasında.

YORUMLAR