Activision, GTA'nın Yayıncısı Take-Two'yu Satın Mı Alıyor?

Activision, GTA'nın Yayıncısı Take-Two'yu Satın Mı Alıyor?

Oyun sektörü bugün Activision adına yayılan yeni bir söylentiyle çalkalandı. Ünlü oyun Call of Duty'nin yapımcısı ve yayıncısı Activision, söylenenlere göre GTA'nın yayıncı firması Take-Two'yu satın almaya hazırlanıyor.

Bildiğimiz gibi Activision şu an zaten Blizzard ve Bungie'ye sahip. Bugün Benchmark analisti Mike Hickey'in yayınladığı bir rapora göre Activision, Take-Two'yu satın almak için hazırlıklar yapıyor, tekliflerini hazırlıyor. Fakat işin ilginç yanı, bunu "oyun" tarafı için düşünmüyor.

Daha önce sizlerle Activision'ın Hollywoord tarafıyla pek bir ilgilendiğini, hatta dizi ve film konusunda ilerlemek istediğini açıklamıştık. Firmanın dizi ve filme yönelik bir stüdyo açmak istediği de açıklanmıştı. Bugün yayılan bu söylenti ise Activision'ın GTA ile ilgili bir film veya dizi projesi düşünmesiyle ilgili. 

Activision tarafından henüz kesin bir açıklama gelmedi. Mike Hickey, şu an elinde bulunduğu rapordan böyle bir bilgi çıkardığını ve bunun gerçekleşmesinin olası olduğunu belirtti. 

Hatırlatmakta da fayda var; EA Games 2008 yılında Take-Two'yu almak için tam tamına 2 milyar dolar önermişti. Bu teklif çok geçmeden Take-Two yetkilileri tarafından da reddedilmişti.

Activision Film Stüdyosu Mu Açmayı Düşünüyor?

Activision - Blizzard Satılıyor

YORUMLAR