Candy Crush Oyun İçi Satışları 2014 Yılında 1 Milyar Doları Geçti

Candy Crush Saga oynayanlar geçen yıl bu 'free2play' oyuna 1.3 milyar dolar para yatırdılar.

Candy Crush Oyun İçi Satışları 2014 Yılında 1 Milyar Doları Geçti

Şimdiye kadar tasarlanmış en başarılı ve alışkanlık yaratan free2play oyun olarak tarihe geçen Candy Crush Saga, rekordan rekora koşuyor. Candy Crush Saga oynayanlar geçen yıl bu 'bedava' oyuna 1.3 milyar dolar para yatırdılar. 

Candy Crush Saga daha 2013 yılında ilk çıktığında günde 633 bin dolarlık bir oyun için satın alma rekoruna imza atmıştı. O günden bu güne Candy Crush Saga’nın yükselişi durdurulamadı. 

Oyun içinde gerekli olan malzemelerin ucuz olması bir tarafa, oyun bir bağımlılık yaratması da bu konuda oldukça etkili. 2013 yılında ortalama olarak günde 600 bin dolar kazanan bir oyunun yılda ne kadar kazandırabileceğini hesaplamak çok zor değil. Anca bu rakam 2014 yılında tamamen değişti. Günlük averaj ciro 3 milyon 561 bin 643 dolara kadar çıktı. Bunun sadece günlük olduğunun altını tekrar çizelim. 

Candy Crush Saga şu anda Amerika’da en çok indirilen 3’üncü uygulama. Oyunun bir başka türevi olan Candy Crush Soda Saga ise 6 numarada yer alıyor. Oyunun yapımcısı King, son yaptığı finansal tabloda sadece Candy Crush Saga’nın şirket gelirlerinin yüzde 45’ini oluşturduğunu belirtmişti. 

Candy Crush Saga Liderliğini Kaptırdı!

Candy Crush Saga Windows Phone'a Geldi

King, Candy Crush Soda Saga'yı Tanıttı!

YORUMLAR