Candy Crush Saga Windows Phone'a Geldi

Candy Crush Saga Windows Phone'a Geldi

2 seneyi aşkın bir süredir mobil oyun dünyasına yön veren oyunlardan biri olan Candy Crush Saga sonunda Windows Phone platformuna da ulaştı. Hem Windows Phone 8 hem de Windows Phone 8.1'de çalışan oyun senelerce süren bir beklemeden sonra Microsoft'un mobil cihazını kullananları mutlu edecektir.

Milyonlarca oyuncusu olan Candy Crush Saga, bugün oyun dünyasının çoğunluğunu kadınlarının oluşturmasına dair gösterilen en mantıklı açıklama. Her yaştan ve her kitleden oyuncuyu kendine bağlayayabilecek renkli bir eşleştirme oyunu olan King.com'un bu oyunu, izinden yürümüş olduğu Bejewelled isimli rakibini çoktan gölgede bıraktı. 

Dünya'nın en çok indirilen mobil uygulamalarından biri olan Candy Crush Saga'nın Windows Phone'a ulaşmasından sonra merak edilen konu elbette diğer popüler mobil oyunların bu platforma ne zaman ulaşacağı. Rovio Games, çıkarmış olduğu Angry Birds serileriyle bu pazarın içine adım attı. Öte yandan basit oyun dinamiklerine sahip olan oyunların dışında Gameloft'un çıkarmış olduğu aksiyon türü oyunlar Windows Phone'da pek bulunmuyor. 

Windows Phone kullanıcısıysanız ve Candy Crush Saga oynamak istiyorsanız aşağıda bulunan bağlantıyı tıklayarak oyuna ulaşabilirsiniz.

Minecraft, Windows Phone Mağazası'nda da Yerini Aldı

YORUMLAR