Candy Crush Saga Yapımcısı King'den Yeni Oyunlar Geliyor

Candy Crush Saga Yapımcısı King'den Yeni Oyunlar Geliyor

Candy Crush Saga ve Candy Crush Soda Saga’nın yapımcısı King, 2015’in ikinci yarısına hızlı girmek için kolları sıvadı. Oyunlarından bazılarını Windows 10’a gömecek olan King, yeni oyun müjdesi de veriyor.

King oyun yapımcısı şirketinin CEO’su Riccardo Zacconi, Candy Crush Saga gibi bağımlılık yapacak, hatta nesiller boyu oynanabilecek oyunlar tasarladıklarını açıkladı. Bunlardan ilki iOS için hazırlanan Paradise Bay.

Paradise Bay hem çiftlik, hem RPG,hem gerçek zamanlı ticaret stratejisi, hem de bulmaca oyunlarını bir oyunda toplayabilen bir kurguya sahip. Paradise Bay tamamlanmış bir oyun. Ancak henüz bazı optimizasyonlar üzerinde çalışılıyor. İlk olarak iOS için çıkacak olan Paradise Bay hakkında bir fikir dinmek isterseniz aşağıda oynanış videosuna bir göz atabilirsiniz.

2014 yılında King’in Candy Crush Saga geliri 1 milyar dolar olarak saptanmıştı. Şirket bu gelirden Ar-Ge çalışmaları için yeni fonlar yaratarak yeni oyunlar tasarlamaya başladı. King’in bu yıl içerisinde 1’den fazla oyun çıkaracağını söyleyen CEO Zacconi, her oyunun kendi içinde bambaşka özellikleri olacağını iddia ediyor.

King, Candy Crush Saga ve Candy Crush Soda Saga’yı da Windows 10 güncellemeleriyle beraber kullanıcılara sunmaya da başlayacak. 

Candy Crush Saga Oynayarak Kendini Sakatladı!

Candy Crush Oyun İçi Satışları 2014 Yılında 1 Milyar Doları Geçti

YORUMLAR