Candy Crush Saga'nın Yapımcısından İki Yeni Oyun Daha Geliyor

Candy Crush Saga'nın Yapımcısından İki Yeni Oyun Daha Geliyor

Popüler Facebook oyunları Candy Crush Saga ve Bubble Witch Saga'nın arkasındaki isim olan King sosyal medya platformu için Papa Pear Saga ve Farm Heroes Saga adlı iki oyunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Mobil, çevrimiçi ve sosyal medya oyunları alanında büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan King'in oyunlarını her ay toplam 108 milyon kullanıcı tarafından oynanmakta. Başka bir şekilde ifade etmemiz gerekirse bir ay içerisinde King'in oyunları el bazında 12 milyar kez oynanmakta.

King'in kurucusu ve aynı zamanda CEO'su olan Riccardo Zacconi "Mobil, Facebook ve diğer platformlar üzerindeki kullanıcılarımızın sıradışı artışı oyunlarımızdaki özen ve işçiliğin bir sonucu.

Papa Pear Saga diğer Saga oyunlarında olduğu gibi King.com üzerinde bulunan Papa Pear adlı oyuna dayanmaktadır. Oyunda amacımız atacağımız bir topun ekran üzerindeki dans eden meyve, sebze, cansuz nesneler arasında aşağı düşmeden olabildiğince çok sekmesini sağlamak ve topladığımız puanlarla bir sonraki bölüme geçebilmek. Oynanabilir 60 bölümü bulunan oyunun iOS ve Android uygulamalarının yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Üç farklı oyun modu ve toplamda 70 benzersiz bölümü bulunan Farm Heroes Saga ise Bejeweled benzeri eşleştirme oyunu olarak dikkat çekiyor.

Bakalım King tarafından piyasaya yeni sürülecek olan bu iki oyun da daha önceki Saga oyunları kadar popüler olabilecekler mi?

Plants vs Zombies 2 Duyuruldu

YORUMLAR