Canlı Yayın Uygulaması Periscope Sonunda Android'e de Geldi

Canlı Yayın Uygulaması Periscope Sonunda Android'e de Geldi

Twitter imzalı Periscope, hatırı sayılır bir bekleyişin ardından nihayet Android işletim sistemi kullanan cihazlar için de sunuldu. Birkaç hafta önce iOS platformu için duyurulan Periscope çok kısa bir sürede epey yüksek kullanıcı rakamlarına ulaşarak sosyal medya cephesine adeta bomba gibi düştü.

Konuya aşina olmayanlar için Periscope'un tam olarak ne olduğuna kısaca değinelim. Sosyal medyanın önemli oyuncularından olan Twitter, kullanıcılara kendi canlı yayınlarını yapabilecekleri bir platform oluşturma düşüncesiyle Periscope'u piyasaya sundu.

Bu araç sayesinde her Twitter kullanıcı kendi profili üzerinden canlı yayın yapabilecek teknik yeterliliğe sahip oldu. Sadece 10 gün içerisinde bir milyonu aşkın bir kullanıcı kitlesine ulaşan platform beraberinde bazı problemleri ve soru işaretlerini getirdi. Bu sorulara değindiğimiz yazılarımızı blog bölümümüzde bulabilirsiniz.

Kulağa mükemmel gelen bir fikri gerçeğe dönüştüren Periscope'un tek eksik yanı sadece iOS platformu için indirilebilir olmasıydı. Android cephesinde bu boşluğu Meerkat isimli bir uygulama doldurmaya çalışıyordu. Aslında Meerkat da işlev olarak çok bir eksiklik hissettirmiyor fakat elbette Periscope kadar popüler değil. Bu da kullanıcı kitlesini epey etkileyen bir durumdu. Neyse ki bekleyiş bitti ve Twitter Periscope'u Android cihazlar için de sundu.

Siz de Periscope Android indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Periscope'un Canlı Yayın Özelliğine İhtiyaç Duyabileceğimiz 10 An

YORUMLAR