Capcom İki Büyük Duyuruyla Geliyor!

Capcom

Oyun dünyasının en saygın şirketlerinden bir tanesi olan Capcom, hayranlarını oldukça heyecanlandıran bir açıklamanın altına imza attı.

Şirket, finansal durumuna ilişkin hazırladığı raporda, önümüzdeki mart ayı itibarıyla iki büyük duyuru yapacağını açıkça söyledi.

Capcom Logo

1979 yılında Japonya’nın Osaka şehrinde kurulan video yapımcısı ve dağıtımcısı Capcom, ilk olarak 1987 yılında yayınladığı Street Fighter serisiyle adından söz ettirmişti. 1989’da piyasaya sürdüğü Final Fight ile dövüş oyunlarındaki yerini sağlamlaştıran Capcom, 1996’da yayınladığı Resident Evil ile oyunculara farklı bir deneyim yaşarmıştı.

Street Fighter ve Resident Evil serilerinin yanı sıra Devil May Cry ile birlikte oyuncuların gönlünde taht kuran Capcom, son günlerde finansal sıkıntılar çektiğini açıklasa bile oyun geliştirmeye yılmadan devam edeceğini söylemişti. Bunun ilk ibaresiyse bugün yapılanan finansal durum toplantısında ortaya çıktı.

Borsada işlem görmesinden dolayı hissedarlarıyla dönemsel finansal raporlarını paylaşmak durumunda olan Capcom, son çeyreğe dair verilerini yayınladı. Beklenen düzeyde kalan finansal durumun yanı sıra geleceğe dair de çeşitli söylemlerde bulunan şirket, mart ayında iki “büyük” açıklama yapmaya hazırlandığını kaydetti.

Son olarak Monster Hunter World ile 7,5 milyon kopya satışa ulaşan Capcom’un bu açıklamasından sonraki adımının Devil May Cry olabileceğine dair söylentiler şimdiden başladı. En sevilen seriler arasında yer alan Devil May Cry’ın yeni oyununun önümüzdeki ay tanıtılabileceği kaydedilirken, bunun yanı sıra Resident Evil gibi bir başka bombanın daha gelebileceği dile getirildi.