Charlie Hebdo Saldırısından Sonra Fransa'da 19.000 Web Sitesi Hacklendi

Charlie Hebdo Saldırısından Sonra Fransa'da 19.000 Web Sitesi Hacklendi

Fransa'nın başı son zamanlardaki terör saldırılarından bir türlü kurtulmuyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta radikal islam örgütlerince Charlie Hebdo dergisine bir saldırı düzenlendi. Bu saldırıda sadece 12 insan hayatını kaybetmedi, düşünce ve ifade özgürlüğüne de ağır darbe indirilmiş oldu. Milyonlarca insanın sokağa döküldüğüne ve dünya liderleri yanyana yürüdüğüne şahit olduk. 

Çeşitli tartışmalar gündemi fazlasıyla meşgul ededursun, görünen o ki savaş internete de sıçradı. Charlie Hebdo saldırısından sonra Fransa'da 19.000 internet sitesine saldırı düzenlendi. Eylemde bulunan grupların ağırlı olarak radikal islam sempatizanları olduğu gözleniyor. Hackledikleri sitelere çeşitli mesajlar bırakan hackerların, interneti propaganda aracı olarak kullandıkları da gözlerden kaçmadı. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Fransa Ordusu'nun siber güvenlik departmanı başkanı Amiral Arnaud Coustilliere, 'Bazı tanınmış islam hack grupları tarafından 19.000 siteye saldırı düzenleniyor. Bir siteyi kontrol altına alıp, içeriği değiştirerek ortak saldırıda bulunuyorlar. Hedef alınan internet siteleri arasında pizza dükkanları dahil olmak üzere askeri web siteleri de var. FallaGa Team, AnonGhost ve The United Islamic Cyber Force tarafından yoğun saldırı altında tutuluyoruz. Böyle bir şey daha önce hiç görülmemişti.' açıklamasında bulundu. 

Bakalım ilerleyen dönemlerde Fransa ne gibi eylemlerle karşılaşacak. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Sahte Şarj Aleti Bastığınız Her Tuşu Kaydediyor

YORUMLAR