Casio 50. Yılı Şerefine Yeni Bir Hesap Makinesi Üretti

Casio 50. Yılı Şerefine Yeni Bir Hesap Makinesi Üretti

Ürettiği ilk hesap makinesi ile teknoloji dünyasına adımını atan Japon devi Caiso, şimdilerde saatleri ve ürettiği diğer elektronik aletleri ile tanınıyor. Caiso tarafından ortaya çıkarılan ilk hesap makinesinin üzerinden 50 yıl geçmesinden dolayı Caiso bu yarım asra özel olarak yeni bir hesap makinesi üretti.

Casio, S100 ismini taşıyan bu yeni hesap makinesini çok yakında satışa sunacak. Hem şirketin hem de kullanıcıların yeni hesap makinesinden çok fazla bir beklentisi yok. Çünkü normal bir hesap makinesi hangi işi yapıyorsa Casio'nun S100 modeli de aynı işlevi görecek. Yeni hesap makinesinin sadece tasarımı ve tuşları öne çıkacak.

Tuşlar üzerindeki rakamların kolaylıkla silinmemesi için dayanıklı boyalar kullanan Casio, hesap makinesini elmas ile kesti. Ekranında ise bazı değişiklikler yapıldı. S100'de güneşte parlamayan ve yoğun ışık altında bile ayrıntısına kadar rakamları gösteren yeni bir LCD ekran tercih edildi. 250 gram ağırlığında olan hesap makinesinin kesin çıkış tarihi belli değil. Fiyatı ise 225 Dolar olarak ortaya çıktı.

Casio'nun daha farklı yatırımlar yapmak yerine standart hesap makinesi üreterek ne yapmak istediğini ise henüz bilmiyoruz.

1965 yılında üretilen The 001 isimli ilk hesap makinesi

FIFA 16 Ultimate Team iOS: Mobilde Futbol Şöleni

Periscope Yayınınızı Kaydedenleri Artık Görebilirsiniz 

YORUMLAR