Casio’nun İkonik Saati G-Shock’a Bluetooth Desteği

Casio’nun İkonik Saati G-Shock’a Bluetooth Desteği

Saat endüstrisinin köklü markalarından Casio, ikonik modeli G-Shock’un Bluetooth bağlantısı gibi bazı modern teknolojilerle donatılmış yeni koleksiyonunu tanıttı.

G-Shock serisinin ilk modelini 1983 yılında piyasaya süren Casio, efsane saatinin tamamen metal olan yepyeni versiyonuyla karşımıza çıktı.

Saatin Bluetooth işlevi basit, ancak göz atmaya değer. Kullanıcılar bu özellik sayesinde ayarlara kolay bir şekilde erişebiliyorlar. Saatinizdeki menüler arasında gezinmek yerine, akıllı telefonunuzda yüklü olan G-Shock uygulamasından, saati telefonun saati ile senkronize edebilir, ayarları değiştirebilir hatta alarm ve hatırlatma kurabilirsiniz. 

g-shock bluetooth

Saatiniz ile telefonunuzu entegre kullanmak için yapmanız gereken tek şey ise sadece bir düğmeye basmak. Ayrıca saati telefonunuzla eşleştirmek için Bluetooth menüsüne uğramanızda da gerek yok, uygulama bunu sizin için hızlı bir şekilde hallediyor.

G-Shock’un karakteristik özelliklerinden ödün vermeyen yeni koleksiyon, dayanıklılık ve işlevsellik arayan kullanıcıları kendisine çağırıyor. 

Casio’nun bu hamlesi, akıllı saat pazarına giden yolun ilk kaldırım taşları olabilir. Apple ve Samsung gibi devlerin at koşturduğu bu alana girmek elbette cesaret ister, ancak Casio’nun geçmişte yaptıklarına baktığımızda bunun hiç de imkansız olmadığını söyleyebiliriz.