CCleaner Artık Microsoft Edge'e de Destek Veriyor

CCleaner Artık Microsoft Edge'e de Destek Veriyor

Her bilgisayar sahibinin en az bir kez kullandığı, en kötü ihtimalle ismini duyduğu bir sistem temizleme yazılımı olan CCleaner, artık Microsoft'un yeni internet tarayıcısı Edge'e de destek sunmaya başladı.

CCleaner, bilgisayarını temiz, sorunsuz ve ilk günkü performansında çalışır vaziyette tutmak isteyenlerin tercih ettiği yazılımlardan bir tanesi. Bu faydalı programın en önemli özelliği sadece sistemi ve kayıt defterini değil aynı zamanda tarayıcıları da analiz ederek problemleri gidermesi. Bu özellik kısa bir zamana kadar Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer için kullanılabilir durumdaydı. Son gelen güncelleştirme ile birlikte CCleaner, Windows 10'da karşımıza çıkan Microsoft Edge'in de temizlik görevini üstlenmeye başladı.

Bu özellik sayesinde Microsoft Edge'de cache, geçmiş, çerez, son indirilenler ve diğer tarayıcı kökenli bilgileri temizleyebiliyoruz. Her internet kullanıcısının bu tarz işlemlere önem vermesi gerektiğinin altını bir kez daha çizelim. Çünkü uzun süre boyunca temizlenmeyen tarayıcı kaynaklı girdiler ve bilgiler bilgisayarın yavaşlamasından tutun da, kişisel bilgilerin riske atılmasına kadar pek çok soruna yol açabilir.

Android M Duyuruldu: İşte Gelen Yenilikler

Google'ın Yeni E-Posta Servisi Inbox, Herkesin Kullanımına Açıldı

YORUMLAR