Cebinde Bükülüp Patlayan iPhone 6 Bacağını Yaktı

Cebinde Bükülüp Patlayan iPhone 6 Bacağını Yaktı

Apple'ın 2014 yılına damgasını vuran akıllı telefonu iPhone 6 ile ilgili her gün farklı haberlere ulaşıyoruz. Bu sefer kaza geçiren bir Apple kullanıcısının cebinde bükülerek patlayan iPhone 6 Phillip Lechter'ı hastanelik etti.

iPhone 6, bükülmesiyle ve iOS 8'in sürekli çökmesiyle her gün teknoloji gündeminde büyük bir yere sahip oldu. Fakat bugün gelen patlama haberiyle birlikte iPhone 6 haberleri çok farklı bir boyuta ulaştı. Apple'ın binlerce adet sattığı iPhone 6, iddiaya göre kaza geçiren bir kullanıcının cebinde patlamış.

Phillip Lechter araç kullanırken ufak bir kaza geçirmiş ve bu kazadan sonra ayağa kalkmaya çalışan Lechter, bacağında bir acı hissederek bağırdığını ve kazayı unuttuğu dile getirmiş. Apar topar hastaneye kaldırılan Phillip Lechter'in neden acı çektiği doktorlar tarafından açıklandı. İddiaya göre iPhone 6 Phillip Lechter'ın cebinde kaza esnasında bükülmüş ve patlamıştı. Bu patlamadan sonra bacağının yandığı söylendi. iPhone 6’nın hastada ikinci derece bir yanık oluşturduğunu söyleyen doktorlar, telefonun çarpma esnasında aniden gelen dengesiz güçle patladığından şüpheleniyorlar.

Bu haberden sonra Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

iPhone 6 ve 6 Plus, 36 Ülkeye Daha Geliyor

Bükülen iPhone 6 Plus'lar İçin iPhone Düzeltme Aleti Ürettiler 

YORUMLAR