Çekilen Selfie 99 Yıllık Cezadan Kurtardı

Selfie 99 yıl

Bugüne kadar selfie sebebiyle yaşanan talihsiz olayları görmüş olsak da bu sefer çekilen selfie hayat kurtardı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yaşayan Christopher Precopia, çektiği selfie ile 99 yıllık cezadan kurtuldu.

Selfie 99 yıl ceza

Teksas’ta yayın yapan KVUE isimli televizyon kanalı tarafından aktarılan haberde, 21 yaşında olduğu öğrenilen Christopher Precopia’nın birden fazla ağır suçla suçlandığı aktarıldı. Precopia, eski sevgilisinin polise başvurarak kendisinin evine zorla girdiğini, dayak attığını ve maket bıçağıyla göğsüne haç kazıdığını iddia ederek şikâyetçi olması üzerine tutuklandı.

Savcı, ortaya atılan iddialardan sonra genç adama 99 yıl cezanın verilmesini öneren bir iddianame hazırladı. İddianamenin hazırlanmasının ardından ise olaya müdahil olan genç adamın ailesi, 150 bin dolar kefaretle çocuklarının salıverilmesi konusunda savcılık makamıyla anlaşma yaptılar.

Anlaşmanın yapılmasının ardından Precopia’nın annesi, saldırının yapıldığını söylediği tarhite ailecek yemek yediklerini hatırladı. Yemek sırasında suçlanan genç adamın selfie çektiğini ve bunu sosyal medyadan paylaştığını fark eden anne, konum bilgisiyle paylaşılan fotoğrafı mahkemeye gönderdi.

Selfienin yeri ve saati tam olarak ortaya çıkarılınca, 99 yıl istenen Precopia’nın saldıraya karışmadığı fark edildi ve dava dosyası kapandı. Daha sonra eski sevgili, Precopia’dan intikam almak için hikâyeyi uydurduğunu itiraf etti. Pretoria, çektiği selfie sayesinde yıllarca hapis yatmaktan kurtulurken, eski sevgili ile ilgili soruşturma başlatıldı. KVUE tarafından hazırlanan habere ve yaşananların detaylarına hemen aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.