Cenevre Otomobil Fuarı'nda 1900 Beygir Gücünde Araç Tanıtılacak!

Bir çok markanın en önemli modellerine imza atan spor otomobil tasarımcısı, tamamıyla kendisi için yepyeni bir elektrikli hiper otomobil üretecek! 2019 yılında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak olan otomobil, 1900 beygir güce ve 2300 Nm torka sahip olacak! Aracın 0'dan 100 km/s hıza ulaşması ise 2 saniyenin altında gerçekleşecek.

2020 yılında yollarda görülebilecek olan otomobilden toplamda 150 adet üretilecek yani kısıtlı bir üretim olacağını söyleyebilliriz. Bu 150 adetlik üretimin 50’si Amerika, 50’si Avrupa ve kalan son 50’si de Orta Doğu ve Asya pazarlarında satışa sunulacak. Tamamı elektrik gücüyle hareket edecek olan otomobilin adının ise şirketin kurucusu Battista Pininfarina’nın isminden esinlenerek Battista olacağı konuşulanlar arasında yer almakta.

PF0 model numarasına sahip olan Battista, Pininfarina’ya göre tasarlanan ve üretilen en hızlı ve en güçlü otomobil olma özelliğine sahip. İtalyan markaları; Ferrari, Lamborghini, Maserati ve Pagani'yi düşündüğümüz zaman, söylenen bu sözlerin oldukça büyük bir anlam taşıdığını kabul etmek gerekiyor. Verilen bilgiler arasında Battista’nın Hırvat elektrikli otomobil üreticisi Rimac’ın ürettiği motorları kullanacağı belirtiliyor. Bu motor 1900 beygir güç ve 2300 Nm tork üretecek. Bu gücün otomobili 0’dan 100 km/s hıza 2 saniyenin altında çıkaracağı da en önemli detaylardan biri. Otomobil 250 mil yani 402 km/s hıza ulaşabilecek. Ayrıca tam şarjla 483 km menzile sahip olacak.

Sizler 1900 beygir gücüne sahip yeni otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ek olarak araçta ne gibi teknolojiler olur? Yorumlarda bahsetmeyi unutmayın!