Çentikli LG G7'nin Videosu Sızdırıldı

Son zamanların durgun teknoloji üreticilerinden LG, yeni G7 ile tekrardan kullanıcılarını kazanacak gibi görünüyor. Üst seviye teknik özellik ve aynı zamanda amiral gemisi tasarımı ile sunulacak olan G7'de yapay zeka olması bekleniyor.

Yaptığı başarılı sızıntılarla adından sıkça bahsettiren OnLeaks, bu sefer de LG'nin son amiral gemisini kullanıcılarla paylaştı. Cihazın CAD konsept tasarımını video olarak sunan OnLeaks, daha önceki sızıntıları da böylelikle doğrulamış oldu. Tercihe bağlı bir çentik ile gelecek olan LG G7, düşünülenin aksine bir kulaklık jakı bulunduracak. Ayrıca yüzde 35 daha az enerji harcayan 6 inçlik MLCD+ ekran ile sunulması planlanan telefonun sağ ve sol tarafında neredeyse hiç çerçeve bulunmayacak. Yani bu anlamda LG G7 kullanıcılarını tatmin edecek gibi gözüküyor.

Alt tarafında hoparlör, USB Type-C şarj bağlantısı ve kulaklık jakına yer verecek olan G7'nin üst tarafı ise oldukça sade tutulmuş. Arka kapakta çift kameranın dikey olarak konumlandırılması dikkat çekiyorken bu kameraların altında fiziksel bir parmak izi sensörü yer alıyor. Bunun dışında cihazın sağ tarafında home tuşu ve sol tarafında da üç ayrı tuş bulunuyor. Bunlardan ikisinin ses açma-kısma olduğu düşünülüyorken üçüncünün ise sanal asistan (Samsung Bixby, Apple Siri gibi) ile ilgili olabileceği ön görülüyor.

Son olarak Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alacak olan G7'de 4GB / 6GB RAM yer alacak. Çift 16MP arka kamera kurulumuna sahip olacak cihazın tanıtım tarihi ise henüz belirsizliğini koruyor.

Peki ya siz yeni LG G7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

YORUMLAR